Z życia jednostki

Jedna z największych imprez w Europie – Przystanek WOODSTOCK

W dniach 14 - 16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą odbędzie się 22. Przystanek Woodstock. Kolejny już raz funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi będą wspierać lubuskich policjantów w zabezpieczeniu tej imprezy. Podoperacja „WOODSTOCK” rozpoczęła się 12 lipca br.

Tego dnia 100 mundurowych z Oddziału Prewencji wyjechało z Łodzi, aby zapewnić bezpieczeństwo tysiącom osób, które postanowiły przyjechać w połowie lipca do Kostrzyna.

Przystanek Woodstock 2016 będzie różnił się od poprzednich. Organizatorzy potwierdzili, że będzie to przedsięwzięcie o podwyższonym ryzyku. W tym celu policjanci współpracują m.in. z ABW oraz Strażą Graniczną.

W związku z  zapewnieniem bezpieczeństwa uczestników, każdy będzie przechodził kontrole przy specjalnych bramach, zaś teren imprezy będzie ogrodzony. Nad jej prawidłowym przebiegiem będą czuwali policjanci wszystkich pionów służbowych, a także pirotechnicy, antyterroryści oraz policyjni negocjatorzy.

Na brak pracy nie będą narzekali również łódzcy policjanci. Do głównych zadań funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi w tym czasie zaliczyć można patrolowanie dróg dojazdowych do Kostrzyna, obserwacje miejsca festiwalu i parkingów oraz monitorowanie napływu uczestników imprezy. Przede wszystkim jednak zajmować się będą wykonywaniem zadań z zakresu służby patrolowej, czyli legitymowanie osób, kontrole pojazdów, reagowanie na popełnione wykroczenia oraz zatrzymywanie sprawców przestępstw.

Oprócz funkcjonariuszy, którzy będą dbać o bezpieczeństwo uczestników imprezy, do Kostrzyna pojechał również Zespół Medyczny OPP w Łodzi. Policyjni ratownicy będą wsparciem dla wszystkich osób przebywających na terenie imprezy. Wyposażeni w specjalistyczny sprzęt będą udzielać pomocy w sytuacjach wymagających interwencji medycznych.