Wojewódzkie obchody Święta Policji 2016 - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Wojewódzkie obchody Święta Policji 2016

W dniu 15 lipca 2016 roku na terenie Rynku w Skierniewicach odbyły się obchody Wojewódzkiego ŚWIĘTA POLICJI 2016. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w intencji Policjantów i Pracowników Policji w kościele p.w. św. Jakuba Apostoła w Skierniewicach.

Następnie uczestnicy uroczystości wraz z Nieetatową Kompanią Honorową z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przemaszerowali na Rynek Skierniewicki, gdzie odbyła się główna akademia.

Gospodarzami tegorocznych wojewódzkich obchodów byli .Komendant Wojewódzki Policji insp. Andrzej Łapiński oraz Komendant Miejski Policji w Skierniewicach podinsp. Tomasz Jarzyna.

W uroczystościach wziął udział Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Jan Lach, przedstawiciele władz samorządowych województwa łódzkiego, duchowieństwa i delegacje innych służb mundurowych.

Pierwszym punktem oficjalnej części obchodów było nadanie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Skierniewicach. Następnie przystąpiono do wręczania odznaczeń państwowych. Wręczono także odznaczenia resortowe oraz awanse policjantów na wyższe stopnie służbowe.

Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Złotą Odznaką Zasłużony Policjant odznaczeni zostali m.in. Zastępcy Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi – mł. insp. Maciej Kaczmarek oraz mł. insp. Waldemar Świątek.

W godzinach popołudniowych na Rynku odbył się Piknik dla mieszkańców Skierniewic, podczas którego przygotowano szereg atrakcji, takich jak wystawa sprzętu wojskowego z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego, Straży Pożarnej oraz pojazdów Klubu Motocyklowego Blue Knight, a także stoiska przygotowane funkcjonariuszy Straży Granicznej i Izby Celnej. Na Pikniku można było obejrzeć z bliska radiowozy policyjne, przymierzyć sprzęt ochrony indywidualnej tzw. „żółwia” i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Dla uczestników przygotowano konkursy, miasteczko ruchu drogowego, a także przelot policyjnego śmigłowca nad Rynkiem. Nie zabrakło również pokazów pirotechnicznych oraz umiejętności policjantów i koni z Ogniwa Konnego w Tomaszowie Mazowieckim. Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot kryminalistyczny, w którym mundurowi pomagali sporządzać pamiątkowe karty z odbitkami własnych linii papilarnych. Obchodom towarzyszyły także inne atrakcje jak pokaz musztry paradnej oraz uroczysty koncert orkiestry policyjnej KWP we Wrocławiu.