Nietrzeźwy i bez prawka - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Nietrzeźwy i bez prawka

W miniony weekend policjant Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Funkcjonariusz, będąc w czasie wolnym od służby, podjął czynności zmierzające do wyeliminowania 47 – letniego mężczyzny, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym, prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości.

Policjant Kompanii IV Prewencji, jadąc prywatnym samochodem, w Bełchatowie zauważył pojazd, którego kierujący podczas wykonywania manewru skrętu w prawo zjechał na przeciwległy pas ruchu. Jadąc w kierunku centrum miasta funkcjonariusz cały czas obserwował pojazd. Kierowca poruszał się „zygzakiem” powodując zagrożenie w ruchu drogowym.

Kiedy pojazd się zatrzymał, funkcjonariusz zaparkował swój samochód w sposób uniemożliwiający kierującemu dalszą jazdę. 47-latek miał problem ze swobodnym wyjściem z auta. Policjant wyczuł, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i niezwłocznie zadzwonił na numer alarmowy, informując o swoich spostrzeżeniach dyżurnego.

Na miejsce przyjechał patrol ruchu drogowego z Bełchatowa. Podczas kontroli okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
47-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego miał w organizmie 1,3 promile alkoholu.