Za lekkomyślność odpowie przed sądem - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Za lekkomyślność odpowie przed sądem

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierował pojazdem bez uprawnień, nie mając przy sobie żadnych dokumentów. Pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych, ani ubezpieczenia OC, a kierujący przewoził dodatkowo troje pasażerów w nieprzeznaczonej do tego części samochodu VW Transporter.

Podczas patrolowania ulicy Rzgowskiej w Łodzi policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi podjęli interwencję wobec kierowcy, który prowadził pojazd bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze ustalili, że kierowca prowadził samochód nie mając stosownych uprawnień, nie posiadał również przy sobie wymaganych dokumentów. Podczas wykonywania czynności okazało się, że w pojeździe znajduje się jeszcze trzech innych pasażerów, w tym dwoje małoletnich dzieci.

W samochodzie obecna była również pasażerka, która wiedząc o barku uprawnień do kierowania przez 42 – latka zdecydowała się na przewóz swoich małoletnich dzieci.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, ponieważ kobieta oświadczyła, że jest w ciąży a małoletnie dziewczynki przewożone były w warunkach, które mogły zagrażać ich życiu i zdrowiu – bez fotelików, w części pojazdu przeznaczonej na ładunek towarowy.

Pojazd zabezpieczono na parkingu policyjnym. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

O losie kierowcy oraz lekkomyślnej matki zdecyduje sąd.