Informacje

Policjanci dzieciom czyli Mundurowy Dzień Dziecka 2018

26 maja 2018 roku w godzinach od 11.00 do 14.00 odbyła się wyjątkowa impreza z okazji DNIA DZIECKA. Na małych i dużych czekało wiele atrakcji takich jak konkursy, biegi, wystawy, dmuchańce czy pokazy. Mundurowy Dzień Dziecka zorganizowany został na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ul. Pienistej 71. W tym dniu obiekt był otwarty dla wszystkich! Oprócz Policji zaprezentowały się także inne służby takie jak, Wojsko, Straż Pożarna, Straż Graniczna i Celnicy.

Na festynie najmłodsi mogli obejrzeć sprzęt jakim dysponują policjanci, strażacy czy wojskowi taki jak: radiowozy, motocykle policyjne, armatkę wodną, tzw. więźniarki, policyjny śmigłowiec czy robota pirotechnicznego. Każde dziecko mogło przywitać się i pogłaskać psa służbowego KARO, który jest psim aktorem w popularnym serialu „Komisarz Alex”. Przygotowano również pokazy neutralizacji ataku na policyjny konwój, techniki i taktyki interwencji oraz zasady udzielania pierwszej pomocy. Dużym powodzeniem cieszył się namiot kryminalistyczny, w którym można było samodzielnie sporządzić kartę z odbitkami swoich linii papilarnych. Spore zainteresowanie publiczności wzbudziły zawody w przeciąganiu liny rozegrane pomiędzy drużynami poszczególnych służb mundurowych. Tę siłową konkurencję wygrała reprezentacja 9 Brygady Obrony Terytorialnej w Łodzi.

Na młodszych i starszych milusińskich czekały policyjne maskotki „Komisarz Błysk” i „Kot Prewencjusz”, które zachęcały do konkursów jazdy rowerem, sprawności fizycznej, wiedzy o bezpieczeństwie czy plastycznych. Celnicy zaprezentowali eksponaty z gatunków chronionych Konwencją Waszyngtońską CITES a Strażacy pokazywali swój sprzęt gaśniczy. Najmłodsi mogli przejechać się policyjną więźniarką, ubrać strój funkcjonariusza prewencji czy obejrzeć akrobacje i lądowanie policyjnego śmigłowca Bell 206. Istną rewelacją dla dzieci okazała się rywalizacja policyjnej armatki wodnej z wozem lotniczej straży pożarnej z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Po tej rywalizacji nie brakowało mokrych uczestników Mundurowego Dnia Dziecka, którzy jednak nie narzekali na chwilę ochłody podczas upalnego dnia.

Jedną z konkurencji, w której wzięło udział większość dzieci, były biegi na dwóch dystansach: 500m dzieci w wieku 7-10 lat oraz 1000m dla dzieci w wieku 11-13 lat.

Kulminacyjnym punktem całej imprezy było wyłonienie laureatów poszczególnych konkursów oraz wręczenie im pamiątkowych dyplomów i nagród przez I Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi  mł. insp. Tomasza Olczyka. Zwycięzcy biegu otrzymali specjalne nagrody – statuetki ufundowane przez Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 roku w Łodzi.