Odpowiedzą za kradzież kabli telekomunikacyjnych - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Odpowiedzą za kradzież kabli telekomunikacyjnych

Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież kabli telekomunikacyjnych. Złodzieje wpadli na gorącym uczynku. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło 17 maja 2018 roku w godzinach popołudniowych. Policjanci Kompanii II Prewencji idąc Pasażem Rubinsteina zauważyli, że właz do jednej ze studzienek telekomunikacyjnych jest odsunięty. Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić. Na miejscu zastali mężczyznę, który podawał się za byłego pracownika sieci telekomunikacyjnej.  Chwilę później przyjechali pracownicy pogotowia energetycznego, by usunąć zgłaszaną awarię. W toku ustaleń okazało się, że 41-latek przebywający w studzience nie posiada żadnych uprawnień ani zezwoleń do pracy w takim charakterze i nie był pracownikiem telekomunikacyjnym. Przy mężczyźnie znaleziono również narzędzia służące do kradzieży kabli.

Drugim mężczyzną okazał się 21-latek, który tego dnia stał „na czatach”.

Mundurowi dodatkowo ustalili świadka, który potwierdził, że obaj mężczyźni poprzedniego dnia wyciągali przewody z tej studzienki. Przekazał również zrobione telefonem zdjęcia. Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. W rozmowie z policjantami przyznali się do winy.

Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności