Policjanci uratowali życie - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Policjanci uratowali życie

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi uratowali mężczyźnie życie, udzielając mu pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego. 82-latek trafił pod opiekę lekarzy.

25 kwietnia 2018 roku policjanci Kompanii I Prewencji w godzinach południowych zostali poproszeni przez starszą kobietę o pomoc. Jej mąż zasłabł za kierownicą swojego pojazdu. Funkcjonariusze natychmiast udali sie we wskazane przez kobietę miejsce, w okolice ul. Mazurskiej. Mężczyzna był nieprzytomny, nie reagował na zadawane pytania. Z uwagi na brak wyczuwalnego oddechu i tętna 82-latka wyciągnięto z pojazdu i przystąpiono do resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Kobieta poinformowała również policjantów, że jej mąż niedawno przebywał w szpitalu, ponieważ choruje na serce.

Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Do czasu przyjazdu załogi pogotowia funkcjonariusze nie przerywali akcji ratunkowej i wykonywali masaż serca. Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi dzięki swojej postawie i profesjonalnie przeprowadzonej akcji uratowali ludzkie życie zapobiegając tragedii.

 

http://opp.lodzka.policja.gov.pl/e15/z-zycia-jednostki/podziekowania/25622,Policjanci-uratowali-zycie.html