VIII Pabianicki Półmaraton z policyjnym akcentem - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

VIII Pabianicki Półmaraton z policyjnym akcentem

W niedzielę, 8 kwietnia odbył się 8. Pabianicki Półmaraton. Wśród niemalże 970 biegaczy znalazło się kilkunastu policjantów z całej Polski. Wśród nich byli także dwaj funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi. Puchary dla najlepszych mundurowych w tegorocznym półmaratonie wręczał Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach podinsp. Tomasz Jarmakowski.

Pabianicki Półmaraton już po raz ósmy przebiegł ulicami miasta. W imprezie wystartowało niemalże 970 biegaczy, w tym 845 osób na dystansie 21,0975 km, a 119 mierzyło się z trasą pięciokilometrową. Biegły osoby w każdym wieku, kobiety i mężczyźni, starsi i młodsi, a przede wszystkim kochający bieganie. Wśród miłośników tej dyscypliny sportu znalazło się kilkunastu policjantów z całej Polski, w tym dwaj funkcjonariusze z Oddziału Prerwencji Policji w Łodzi. Aspirant Łukasz Balcerzak (numer startowy 982),dowódca drużyny Plutonu Wsparcia taktycznego pokonał ponad 21 km trasę z czasem 1:39:11, natomiast starszy sierżant Piotr Płócienniczak (numer startowy 981) - referent Plutonu Wsparcia Taktycznego z czasem 1:48:52. Obaj w czasie wolnym od służby mundur  zamieniają na strój sportowy i wygodne buty do biegania, pokonując tygodniowo kilkudziesięciokilometrowe trasy. Ich pasją jest uprawianie sportu oraz udoskonalanie sztuk walki.

Najlepsi policjanci i policjantki 8. Pabianickiego Półmaratonu stanęli na podium. Z rąk Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach podinsp. Tomasza Jarmakowskiego odebrali pamiątkowe puchary.

Impreza była także doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta. Zastępca komendanta wraz ze specjalistą Zespołu Kadr i Szkolenia asp. szt. Sławomirem Lewandowskim zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji. Nie wykluczone, że w przyszłości biegacze swoją pasję połączą ze służbą w policyjnej formacji.  

Według opinii tegorocznego zwycięzcy pabianickiego półmaratonu Artura Kozłowskiego trasa była przygotowana znakomicie. Na ręce pabianickiej policji i organizatorów złożył podziękowania za profesjonalizm i zapewnienie bezpieczeństwa biegaczom.