Informacje

Srebro dla Łódzkiej Reprezentacji Pań na IX Międzynarodowym Turnieju Służb Mundurowych w piłce halowej im. podkom. Andrzeja Struja

Zakończył się IX Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w piłce halowej im. podkom. Andrzeja Struja. W tym roku do rywalizacji stanęło 67 drużyn z dziesięciu krajów. Wśród pań najlepsza okazała się reprezentacja Komendanta Głównego Policji. Srebro przypadło Łódzkiej Reprezentacji. najlepszym. Strzelcem okazała się Katarzyna Borowiec z Łódzkiego Garnizonu Policji . GRATULUJEMY!

Po najwyższe trofeum wśród panów sięgnęli reprezentanci Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Puchary wręczył Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach.

Turniej zorganizowano po raz dziewiąty, a liczba uczestników stale rośnie. W tym roku rywalizowało 67 drużyn z 10 krajów, w tym 6 zespołów kobiecych. Na boiskach zobaczyć można było reprezentacje różnych formacji i instytucji z Polski oraz takich krajów jak: Białoruś, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Mołdawia, Ukraina, Rosja, Rumunia i Wielka Brytania.

Rozgrywki miały miejsce na pięciu różnych boiskach. Rywalizacja była bardzo zacięta i każda z drużyn walczyła do samego końca. Ostatecznie wśród pań zwycięstwo przypadło w udziale reprezentacji Komendanta Głównego Policji, drugie miejsce zajęła drużyna Łódzkiego Garnizonu Policji. Na podium znalazły się także panie z KWP w Poznaniu.

Palma zwycięstwa wśród panów przypadła reprezentantom Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, której w finale ulegli panowie z VI Batalionu Powietrzno - Desantowego z Gliwic. Brązowe krążki zawisły na piersiach reprezentantów Federacji Rosyjskiej.

W trakcie gali finałowej nadinsp. Jan Lach powiedział: "Tym turniejem czcimy pamięć bohaterskiego policjanta, który rotę ślubowania wypełnił do końca. Bohaterstwo podkom. Andrzeja Struja nie skończyło się jednak na przystanku tramwajowym na Woli. Trwa ono w naszej pamięci, integruje nasze środowiska, w skali kraju i w skali międzynarodowej. Integruje wszystkich, dla których ważna jest idea niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Gratuluję zwycięzcom, dziękuję organizatorom  i zapraszam za rok na 10 jubileuszową edycję turnieju".

Nagrody wręczali m.in.: Zastępca Komendanta Głównego Policji nadisnp. Jan Lach, Komendant Stołeczny Policji nadinsp. Paweł Dobrodziej, Zastępca Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej st. brygadier Tadeusz Jopek, przedstawiciel PZPN Bogdan Basałaj, Burmistrz Bielan Tomasz Męcina oraz Burmistrz Woli Grzegorz Kuc.

Organizatorami wydarzenia jest Gabinet Komendanta Głównego Policji przy wsparciu Komendy Stołecznej Policji, Centralnego Biura Śledczego Policji, Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Regionu IPA Centralne Biuro Śledcze i Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA oraz Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, a także instytucje zewnętrzne m.in. Polski Komitet Olimpijski, Polski Związek Piłki Nożnej, Mazowiecki Związek Piłki Nożnej, Ekstraklasa S.A., Urzędy Dzielnic: Bielany, Bemowo, Praga Północ.

Pomysłodawcami Turnieju Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. podkom. Andrzeja Struja o Puchar Komendanta Głównego Policji są:  Andrzej STREJLAU - wybitny trener reprezentacji Polski, Legii Warszawa, Greckiej Larrisy. Obecnie honorowy działacz Polskiego Związku Piłki Nożnej i komentator sportowy oraz Andrzej KUCZYŃSKI - Koordynator Komendanta Głównego Policji ds. organizacji imprez sportowo – rekreacyjnych w Policji, selekcjoner reprezentacji Policji w piłce nożnej, wieloletni wolontariusz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Uczestnicy podkreślali rosnący z roku na rok sportowy i organizacyjny poziom turnieju oraz jego międzynarodową rangę w świecie mundurowej halowej piłki nożnej. Doceniali także, że pomimo profesjonalizacji udało się zachować wyjątkowy charakter imprezy i atmosferę fair play, mimo zaciętej walki o każdą piłkę i każdy metr parkietu.

Uczestnikom towarzyszyła Orkiestra reprezentacyjna Policji, która na turniej przygotowała specjalny repertuar.

Oprócz współzawodnictwa sportowego niemal wszystkie imprezy połączone są wątkiem społecznym tj. gromadzeniem środków, które w całości przekazywane są na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Kobieca drużyna z  województwa łódzkiego w skład, której wchodzi 12 zawodniczek rozegrała podczas turnieju 6 meczów.

W składzie srebrnych medalistek wystąpiły:

St. sierż. Katarzyna Borowiec – III Komisariat w Łodzi

St. sierż. Katarzyna Marchewka – III Komisariat w Łodzi

St. sierż. Małgorzata Wasiak – I Komisariat w Łodzi

St. sierż. Marta Pawlik – II Komisariat w Łodzi

St. sierż. Anna Zielińska – II Komisariat w Łodzi

St. post. Anna Pośpiech – Odział Prewencji Policji w Łodzi

St. post. Magdalena Pudlarz – Oddział Prewencji Policji w Łodzi

St. post. Justyna Gradowska -  Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Asp. Agnieszka Bury – WPI KMP w Łodzi

Sierż. Sztab. Karolina Kobylińska – IV Komisariat w Łodzi

Sierż. Marta Spionek – Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Sierż. Sztab Zuzanna Jaworska – III Komisariat w Łodzi

Kapitanem i jednocześnie trenerem  naszego zespołu jest Katarzyna Borowiec. Poza grą w policyjnej druzynie już od najbliższego sezonu będzie reprezentować III-ligowy klub MOSiR z Sieradza. Kasia sięgnęła po koronę  króla strzelców turnieju strzelając 7 goli. Łódzkie reprezentantki trenują wspólnie od około 3 lat. Dziewczyny najczęściej korzystają z obiektów znajdujących się na terenie Oddziału Prewencji w Łodzi przy ulicy pienistej. Stale prowadza nabór nowych zawodniczek do drużyny i zachęcają  do aktywnego spędzania wolnego czasu. Tegorocznym srebrnym medalem potwierdziły wysoką formę i udowodniły, że ubiegłoroczne III miejsce zajęte w turnieju w Olsztynie nie było przypadkowe.