Przeciwko przestępstwom popełnianym z nienawiści - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Przeciwko przestępstwom popełnianym z nienawiści

27 listopada 2017 roku funkcjonariusze Kompanii III Prewencji Oddziału Prewencji Policji w Łodzi podczas pełnienia służby patrolowej podjęli interwencję. Ze zgłoszenia wynikało , że nieznany mężczyzna groził użyciem noża wobec obcokrajowca o ciemnej karnacji skóry.

Funkcjonariusze zatrzymali tramwaj, w którym miało dojść do przestępstwa na tle rasowym. Motorniczy potwierdził

wydarzenia i oświadczył, że obaj mężczyźni opuścili już ten środek komunikacji miejskiej. W wyniku penetracji terenu policjanci zatrzymali podejrzewanego na Rondzie Solidarności. Z uwagi na agresywne zachowanie zastosowali wobec niego środki przymusu bezpośredniego. W trakcie przeszukania ujawnili bagnet o długości ostrza ok. 20 cm. W tym samym czasie do Komisariatu I KMP w Łodzi zaczęli zgłaszać się świadkowie zdarzenia, by złożyć zawiadomienie kierowania gróźb karalnych na tle rasistowskim wobec mężczyzny nie będącego obywatelem Polski.

Zatrzymany niezwłocznie został osadzony w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzut stosowania przemocy lub groźby bezprawnej wobec osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej i rasowej oraz zastosowano dozór policyjny. Za przestępstwo to grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.