Szczęśliwe zakończenie działań poszukiwawczych - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Szczęśliwe zakończenie działań poszukiwawczych

Szczęśliwe zakończenie działań poszukiwawczych. Działania policjantów Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zakończyły się sukcesem, dzięki czemu życiu starszego mężczyzny już nic nie zagraża.

11 listopada 2017r. policjanci Kompanii II Prewencji zostali skierowani do działań poszukiwawczych na terenie Łodzi. Mężczyzna cierpi na zaniki pamięci, w związku z czym poszukiwania tego typu traktowane są priorytetowo.

W godzinach popołudniowych funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi podczas kontroli miejsc zagrożonych na terenie jednej z posesji przy ul. Legionów dostrzegli starszego mężczyznę, którego wizerunek odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. 69 - latek nie żądał pomocy medycznej. W stanie niezagrażającym życiu został przekazany pod opiekę swojego syn.

Tego typu poszukiwania starszych, często schorowanych bądź i przyjmujących na stałe leki osób zdarzają się na szczęście sporadycznie. Warto więc wyposażyć  seniorów, szczególnie tych mających problemy z pamięcią, w elementy ułatwiające ich odnalezienie i zidentyfikowanie. Ułatwi to działania Policji w razie napotkania takiej osoby jeszcze przed zgłoszeniem o ewentualnym zaginięciu.