Informacje

IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej o puchar Komendanta Głównego Policji im. mł. asp. Marka Cekały

Ogólnopolska impreza wpisana w harmonogram Centralnych Imprez Sportowo - Rekreacyjnych na rok 2017 oraz objęta Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji oraz Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego i Prezydenta Miasta Olsztyna.

W dniach 06 - 08.09.2017 r.  w Olsztynie zorganizowany został IV Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji. Tegoroczna edycja turnieju poświęcona była śp. mł. asp. Markowi Cekale, policjantowi Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, który 15 lat temu w Mikołajkach oddał swoje życie na służbie - w pościgu za bandytami. Inaugurację turnieju swoją obecnością zaszczycili rodzice policjanta - Jadwiga i Jan Cekałowie. W imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskiego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Olsztynie na ręce matki poległego policjanta wręczona została tablica upamiętniająca memoriałową edycję turnieju, poświęconą pamięci jej syna.

W tym roku w turnieju udział wzięło 26 drużyn z całej Polski. Po oficjalnym powitaniu przeprowadzone zostało losowanie, w którym zespoły biorące udział w turnieju poznały swoich grupowych przeciwników. Turniej rozegrany był w dwóch kategoriach - żeńskiej i męskiej.

Reprezentanci Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi dwókrotnie stanęli na podium. Kobiety zdobyły "brąz" plasując się na III miejscu, zaś mężczyźni zajęli miejsce II zdobywając "srebro" w rywalizacji sportowej.

W składzie drużyn reprezentujących garnizon łódzki znaleźli się również funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi - sierż.. Jacek Anioł, st. post. Justyna Gradowska, st. post. Anna Pośpiech oraz st. post. Magdalena Pudlarz.