Po służbie zatrzymał złodzieja - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Po służbie zatrzymał złodzieja

Szybka reakcja policjanta Oddziału Prewencji Policji w Łodzi i podjęcie przez niego działań doprowadziła do zatrzymania sprawcy kradzieży. Funkcjonariusz Kompanii I Prewencji w czasie wolnym od służby wykazał się czujnością i dzięki jego szybkiej reakcji odzyskano mienie skradzione ze sklepu.

Zjawisko kradzieży sklepowych jest narastającym problemem. Drobna przestępczosć naraża właścicieli na duże straty, a pozorna bezkarność rozzuchwala sprawców. W tej sytuacji postawa policjanta z łódzkiego oddziału prewencji zasługuje na szczególną pochwałę. 6 sierpnia 2017 r. w godzinach nocnych, funkcjonariusz I Kompanii Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, będąc w czasie wolnym od służby, podjął interwencję na terenie jednej ze stacji paliw przy ul. Rzgowskiej w Łodzi.

W trakcie wizyty na stacji policjant usłyszał rozmowę ekspedientki z pracownikami firmy ochroniarskiej o kradzieży towaru dokonanej przez nieznanego mężczyznę. Kobieta podała rysopis sprawcy oraz kierunek, w którym uciekł. Funkcjonariusz wraz z wezwanymi pracownikami ochrony poszedł we wskazane miejsce. Na widok "mundurowych" mężczyzna zaczął uciekać. W tej sytuacji, nie tracąc sprawcy z pola widzenia, policjant ruszył w jego kierunku. Po krótkim pościgu ujął i obezwładnił uciekiniera wykorzystując siłę fizyczną. Następnie funkcjonariusz wezwał na miejsce patrol Policji będący w służbie, a do czasu przyjazdu funkcjonariuszy KMP w Łodzi pilnował ujętego mężczyzny. Skradziony towar powrócił na półkę. Zachowanie policjanta OPP w Łodzi i jego natychmiastowa reakcja na zaistniałą sytuację bez wątpienia wpłynęła na poprawę poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności.