Pomagamy i chronimy !! - Informacje - Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Pomagamy i chronimy !!

Policjanci Kompanii IV Prewencji Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, w minioną sobotę, tj. 18.02.2017 r., na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i ul. Armii Krajowej w Piotrkowie Tybunalskim, pomogli starszemu małżeństwu zepchnąć z jezdni niesprawny pojazd. Ich zachowanie wzbudziło bardzo pozytywne komentarze świadków całego zdarzenia, jak i internautów.

Do zdarzenia doszło w sobotę w godzinach południowych na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i ul. Armii Krajowej w Piotrkowie Trybunalskim. Policyjny Volkswagen Crafter o numerze bocznym F 705 jechał od strony Bełchatowa w kierunku ronda Sulejowskiego. Radiowozem przemieszczali się funkcjonariusze w składzie

  • mł. asp. Sebastian Leśniak,
  • sierż. Rafał Buczyniak,
  • sierż. Michał Wędzik,
  • post. Damian Tomczak

Policjanci zabezpieczali przejazd kibiców Wisły Płock na mecz w Kielcach. Gdy dojeżdżali do wspominanego skrzyżowania, zauważyli że na prawym skrajnym pasie na wprost, stoi samochód na światłach awaryjnych i kierowca próbuje go zepchnąć na bok, żeby nie tarasował drogi. Awaria pojazdu spowodowała korek tuż przed sygnalizacją świetlną. Gdy funkcjonariusze OPP w Łodzi podjechali bliżej zepsutego auta, kierowca radiowozu włączył sygnały świetlne, zabezpieczając skrzyżowanie, a trzech policjantów wyskoczyło i pomogło przepchnąć niesprawny pojazd na chodnik.

- "Zrobiliśmy to tak, żeby i ci ludzie, i auto, były bezpieczne. Przecież każdy by się zatrzymał i pomógł, to była zwykła, ludzka reakcja" – mówi mł. asp. Sebastian Leśniak, podkreślając, że w zachowaniu swoim i kolegów nie widzi nic nadzwyczajnego.

Zachowanie policjantów nie pozostało obojętne dla świadków zdarzenia. Z pośród wszystkich uczestników ruchu tylko oni zatrzymali się, żeby pomóc starszemu małżeństwu przy niesprawnym samochodzie.