Oddział Prewencji Policji w Łodzi

Informacje

Zobacz SPOT

Najczęściej czytane

 1. Uroczysta zbiórka w KWP w Łodzi

  29 czerwca 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której wręczono nagrody i wyróżnienia Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi . Za wzorową służbę i osiągane w niej wyniki nagrodzono w sumie 58 funkcjonariuszy z garnizonu łódzkiego. Czterech funkcjonariuszy otrzymało od Komendanta Głównego Policji nagrody za rozwiązanie spraw dotyczących brutalnego zabójstwa oraz handlu ludźmi.

 2. Witamy w naszych szeregach !

  26 lipca 2019 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyło się ślubowanie 60 nowoprzyjętych policjantów, którzy po szkoleniu podstawowym w Szkole Policji w Słupsku rozpoczną służbę w kilkunastu jednostkach policji naszego garnizonu. To trzecie przyjęcie do służby w tym roku. W marcu i maju do służby w łódzkiej policji wstąpiło 118 funkcjonariuszy. Kolejne zaplanowano na 12 września, 7 listopada i 30 grudnia 2019 roku. Akces chęci wstąpienia w nasze szeregi można zgłaszać cały rok. Zapraszamy !

 3. Mundurowy Dzień Dziecka - na dużych i małych czeka moc atrakcji!

  25 maja 2019 roku, w sobotę, w godzinach od 11.00 do 14.00, serdecznie zapraszamy na teren Oddziału Prewencji Policji w Łodzi przy ulicy Pienistej 71. Na dużych i małych czekać będzie moc atrakcji, takich jak pokazy sprzętu służb mundurowych, gry i zabawy edukacyjne, konkursy sportowe z nagrodami i wiele wiele innych. W ramach imprezy odbędzie się bieg dla dzieci KIDS RUN. Zapisy trwają do 23 maja. Gorąco zachęcamy! Będzie się działo!

 4. Zlikwidowali plantację konopi indyjskich

  Funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi podczas realizacji swoich działań, zlikwidowali plantację 16 krzewów konopi indyjskich, z których można było uzyskać 352 gramy suszu marihuany. Czarnorynkowa wartość takiej ilości narkotyków to ponad 10 000 złotych. Zatrzymany 25-latek wpadł w ręce mundurowych podczas nawożenia roślin. Za uprawę takiej ilości narkotyków grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 5. Wyczuli zapach marihuany

  Policjanci Oddziału Prewencji Policji w Łodzi pełniący służbę na terenie podległym V Komisariatowi Policji KMP w Łodzi, patrolując park wyczuli charakterystyczny zapach marihuany. Stróże prawa postanowili wylegitymować dwóch siedzących nieopodal mężczyzn. Szczegółowa kontrola dziewiętnastolatków zakończyła się odnalezieniem blisko 30 gramów marihuany.

 6. Uroczyste przekazanie obowiązków Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi

  W piątek, 30 grudnia 2016 roku, funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi uczestniczyli w przekazaniu obowiązków Dowódcy Oddziału ustępującego ze stanowiska insp. Marka Wawrowskiego oraz jego Zastępców – mł. insp. Macieja Kaczmarka oraz mł. insp. Waldemara Świątka.

 7. Obchody Święta Policji w Oddziale Prewencji Policji w Łodzi

  W dniu 20 lipca 2018 roku odbyły się Obchody Święta Policji funkcjonariuszy Oddziału Prewencji Policji w Łodzi.

 8. Honorowo oddana krew - najlepszym świątecznym prezentem

  14 grudnia 2017 roku na terenie Oddziału Prewencji Policji w Łodzi odbyła się honorowa zbiórka krwi pod hasłem Nasza Krew – Nasza Ojczyzna. Krew można było oddawać w godz. 08:30 – 11:30.

 9. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw prewencji

  18 września 2017 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Łodzi odbyła się uroczysta zbiórka związana z powierzeniem obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw Prewencji mł. insp. Jarosławowi Rybce.

 10. „Kompleksowe współdziałanie służb w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu” - delegacja polskiej Policji na sympozjum w Niemczech

  W dniach 16 – 17 maja 2017 roku w miejscowości Fuldatal (Niemcy) odbyło się międzynarodowe sympozjum pn. „Kompleksowe współdziałanie służb w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu”, dotyczące zagrożenia, jakie niesie za sobą terroryzm i ról jakie poszczególne służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo powinny spełniać w momencie wystąpienia ataku terrorystycznego.

Linki

Tagi